chvtk.dk@gmail.com

pondelok 15. augusta 2016

KORUNA ORAVY alebo TUKOMAX 2016.


KORUNA ORAVY alebo TUKOMAX 2016.


Vytrvalostný diaľkový turistický okruh ktorý je na stránkach autorov tohoto zaujímavého projektu popisovaný ako túra ktorá preverí telo aj ducha !

Z môjho pohľadu po absolvovaní tejto túry môžem povedať že telo preverilo dostatočne, duch sa ku koncu niekam vytratil a pri výstupe na posledný z vrcholov Veľký Choč som sa spoluputovníka snažil presvedčiť že na zemi leží pekná fínska dýka s ktorej bol za chvíľu nejaký jelení paroh a nakoniec to bol len konár.
Jozef to bral z nadhľadom a podľa jeho slov už v tej chvíli spal postojačky a mal problém sám zo sebou.
"keby tam bol aj trojmetrový hríb tak mu je to jedno"

o podobné ľudové múdrosti nebola počas celej cesty núdza a spríjemnovalo nám to cestu aspoň po tej duchovnej stránke kedže telo sa dostalo do nejakého zvláštneho tranzu, bežalo na voľnobeh a v prípade potreby sa do nádrže hodil nejaký gumový medvedík poprípade banán zapíjaný svalosilom, to potom človek ide ako s.....tý.

Každopádne je to veľmi výživné a človek si užije aj to sado aj mäso, v našom prípade ma v otáčkach udržiaval ten Tukomax


pre nezúčastnených hláška oznamujúca stúpanie
" tukovo kožovitý mäsový emulgát, niet žalúdka ktorý by ho nemal rád :) "
ktorá sa striedala s
" IRENKO to je tak příjemné....... "
čiže výživné klesanie kde nielen kolená dostávajú pekne zabrať a človek zistí že ho môže bolieť aj niečo o čom nevedel že to vlastne má " odporúča 10 z 9 ortopédov.
Pokiaľ má niekto problém a noha je znenazdania nejaká väčšia ako topánka a keď sa mu pri tom príjemnom podarí zakopnúť hneď je plná dolina pohlavných orgánov...... Pali by o tom vedel povedať svoje takže ako som už niekde čítal aj Sado aj Mäso.

Ako hovorí klasik keď nestačí gumový medvedík " Aj Pirohe môžu byť " sila ducha a podvedomia je veľká, neviem kto z nás to privolal ale na ceste sa môžu vyskytnúť aj nepredvídateľné prekážky napr. Ľudová živá hudba a veľmi dobrý Guláš o 22:00 v Žaškovskej krčme 

kto by odolal :) " ĎAKUJEME "

Tu to Milan ako jeden člen našej štvordielnej výpravy pre povinnosti plánovane ukončil čím takmer nalomil aj Jozefa s ktorým to obaja absolvovali minulý rok a svoju KORUNU už úspešne absolvovanú majú.

Ďalším svetlým okamihom bolo niekoľko hodinové blúdenie na lúkach nad Žaškovom a trafiť sa ku kaplnke na Brestovej stálo dosť síl a aj keď sme mali plné bruchá nechýbalo veľa k tomu aby sa to ukončilo " nezobrali sme si navigáciu "

Nakoniec pomohol šiesty zmysel a tá silueta Choča na nočnej oblohe už bola tak blízko že sme tie slaboduché myšlienky zahnali a našli ten správny smer.

Z pohľadu kondičnej prípravy to bolo veľmi slabé, tomu bolo prispôsobené aj tempo ktoré bolo dosť voľné a cesta je niekedy zarúbaná tak sme trasu nakoniec ukončili v čase 31,5h s tým že sme sa deň po tom mohli postaviť na vlastné a po vyjadreniach zúčastnených sa telo u všetkých zachovalo iracionálne a očakávaná svalovica sa z nejakého dôvodu nedostavila.
Možno pomohlo voľné tempo, endorfíny alebo dobrá nálada ? 
Neviem ale som rád že som tento krásny a zaujímavý prechod absolvoval :)

Na to aby ste to mohli prežiť to samozrejme treba skúsiť a či to pojmete ako pretek alebo pohodový zážitok zo skvelou partiou rovnako naladených ľudí vždy to bude úžasný zážitok ktorý preverí TELO aj DUCHA !

Bola to úžasná cesta, na konci ktorej možno dostanete odpoveď čo nám tie hory vlastne chceli povedať.

Každopádne ďakujem autorom za skvelú myšlienku a jedinečný projekt. http://www.korunaoravy.sk12.8-13.8.2016 absolvovali 

Milan.D " pre povinnosti po Žaškov " vďaka za skvelú náladu a výživné hlášky

Jozef.K " druhá korunovácia :) ", 

Pavol.P " úspešná premiéra " 

moja maličkosť Juraj.H " úspešne absolvovaný reparát " Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára